szklarnia hydroponiczna

Szklarnia hydroponiczna do uprawy warzyw i ziół, czyli domowy ogródek przez cały rok

Któż nie chciałby cieszyć się domowym zielskiem prosto z własnej ekologicznej uprawy? I mieć dobre zielsko w zasięgu ręki i to przez cały rok? I tak móc wrzucać do surówek bezpośrednio zerwane listki? Albo urozmaicić kanapkę świeżym zielskiem tudzież zrobić koktajl z tego, co wyrosło nam w kuchni? Wszak zielsko wyprodukowane lokalnie jest dla nas najlepsze. Domowa szklarnia hydroponiczna umożliwia nam właśnie uprawę warzyw i ziół, a nawet owoców w zasięgu ręki, o każdej porze roku, bez konieczności plewienia i wyrywania chwastów i przede wszystkim – bez pestycydów. My znaleźliśmy rozwiązanie, jakim jest szklarnia hydroponiczna Green Farm. W tym wpisie przedstawię Wam nasze dwumiesięczne obserwacje. Mam dla Was również niespodziankę – kod zniżkowy na zakup szklarni.

Szklarnia hyroponiczna, czyli idealne rozwiązanie dla zielskolubów

Jako że jesteśmy zielskolubami, nieustannie szukamy dobrego zielska i rozwiązań, które ułatwią nam planowanie i przygotowywanie posiłków. Idealnie byłoby mieć duży dom i działkę, aby móc uprawiać na niej zielsko na kanapki i do surówek. Ale mieszkając w mieście, można na razie tylko pomarzyć. Można oczywiście aktywnie dążyć do spełnienia tego marzenia, ale póki to nastąpi, warto postawić na domowe sposoby uprawy. Mamy w domu kilka skrzynek z zielskiem, ale ciągle nam mało. Jest trochę babrania w ziemi, zielsko rośnie powoli, a potem nie odrasta już tak obficie. Postanowiliśmy więc szukać dalej. I tak oto pojawiło się pojęcie hydroponiki i zainteresowaliśmy się tematem. W trakcie poszukiwań natrafiliśmy na szklarnię hydroponiczną Green Farm.

Szklarnia Green Farm na targach Gardenia

Z wodną uprawą warzyw i ziół zapoznałam w marcu na targach Gardenia, na które poszłam właśnie po to, aby zobaczyć, jak działa szklarnia hydroponiczna Green Farm. Szklarnia wzbudziła mój zachwyt, niedowierzanie i oczywiście duże zainteresowanie. Byłam pod wrażeniem rodzajów i obfitości zielska, które rosło w pokazowych szklarniach – od bazylii, sałaty, jarmuż, po poziomki! Po zapoznaniu się ze szklarnią i mechanizmu działania, a także wypytaniu o bezpieczeństwo uprawy stwierdziliśmy, że taką szklarnię chcemy mieć w domu. Rozwiązanie okazało się dla nas idealne: ekologiczna uprawa, obfite zbiory, szybki wzrost, dostęp do warzyw, które trudno znaleźć w sklepie, brak konieczności prac ogrodowych, uzupełnianie wody raz na tydzień, czy dwa, bezproblemowe zostawienie uprawy na czas wyjazdów.

Hydroponika – a co to takiego?

Hydroponika to inaczej hydrokultura albo kultura wodna, czyli sposób uprawy bez zastosowania tradycyjnego podłoża, jakim jest gleba. Jest to alternatywny sposób uprawy roślin, który sprawdza się tam, gdzie uprawa tradycyjna jest trudna lub niemożliwa. Bezglebowo można uprawiać w szczególności warzywa liściaste, kwiaty oraz zioła. Uprawa hydroponiczna ma szerokie zastosowanie w szklarniach i umożliwia wzrost i rozwój roślin przez cały rok. Hydroponikę wyróżnia także szereg innych korzyści – uprawa roślin w kulturze wodnej  jest pozbawiona pestycydów i metali ciężkich z gleby, eliminuje rozwój pasożytów i alergenów (roztocza) obecnych w glebie, umożliwia uprawę roślin w monokulturze, a także nie wymaga ciężkich prac, jak na przykład kopanie, czy latanie z haczką. Uprawa hydroponiczna jest możliwa także w warunkach domowych.

Szklarnia hydroponiczna do uprawy warzyw i ziół – czytaj dalej: http://dobrezielsko.pl/domowa-szklarnia-hydroponiczna-green-farm/2/.

domowa szklarnia hydroponiczna

6 myśli na temat „Szklarnia hydroponiczna do uprawy warzyw i ziół, czyli domowy ogródek przez cały rok

  1. Hydroponika jest nadal zbyt mało popularna, a wręcz znana. Zanim się ludzie przekonają, że nie zawsze muszą mieć doniczkę z ziemią i roślinką na parapecie okiennym, to upłynie trochę czasu. Osoby młodsze się szybciej skuszą, za to coraz mniej roślin hoduje się w domach.

  2. To coś idealnego dla mnie. U mnie nawet szczypiorek rośnie opornie. I nie wspominając już o regularnym podlewaniu. Muszą poważnie przemyśleć takie rozwiązanie

Dodaj komentarz

Inline
Inline