bezglutenowe wegańskie batoniki musli

Wegańskie batoniki z suszonymi owocami i sezamem

Miniony weekend spędziłam na planowaniu wyjazdów wakacyjnych. Padło na Kotlinę Kłodzką. Byliśmy już tam co prawda kilka razy na rowerach, ale pozostało jeszcze jedno pasmo, w którym nas nie było i tam się wybierzemy. Za każdym razem jak jadę w góry niektórzy znajomi i niedowiarki, że weganka w górach na rowerze daje radę, pytają, co takiego w góry zabieram ze sobą do jedzenia i jak sobie radzę. Sporo przygotowuję przed wyjazdem, robię np. granolę, czekoladę, a także wegańskie batoniki z suszonymi owocami, sezamem i orzechami. Zabieram ze sobą także pyszne suszone owoce. Naturalne, bez konserwantów. Moje ulubione polskie śliwki, gruszki i jabłka. Zdrowe chipsy i przegryzka idealna w plenerze.

Wegańskie batoniki w wersji bezglutenowej i glutenowej

Do domowych batoników użyłam naturalnie suszonych owoców, o których pisałam w poprzednim wpisieSuszone jabłka, śliwki oraz gruszki pokroiłam na drobne kawałki i dodałam do zdrowych batoników musli. Wkomponowały się idealnie. Domowe wegańskie batoniki owsiane można przygotować w wersji bezglutenowej, jeżeli użyjemy płatków i otrąb owsianych bezglutenowych, co musi być odpowiednio oznaczone na opakowaniu. Jeśli wersja bezglutenowa nie jest dla nas konieczna, możemy użyć płatków i otrąb owsianych bez oznaczenia. Owies naturalnie nie zawiera glutenu, ale jeśli jest uprawiany i przetwarzany w towarzystwie zbóż glutenowych, to takim glutenem będzie zanieczyszczony. Batoniki przygotowałam w wersji wegańskiej, ale jeśli dopuszczacie spożycie miodu (ja kupuję kilka razy do roku miód od lokalnych pszczelarzy, którzy mają niewielkie pasieki i dbają o pszczoły), to równie dobrze przepis może zamiast syropu klonowego z dalekiej Kanady uwzględnić miód. Z braku laku można skarmelizować cukier trzcinowy, ale to jednak cukier w czystej postaci bez wartościowego towarzystwa.

Przepis na wegańskie batoniki – czytaj dalej: http://dobrezielsko.pl/weganskie-batoniki-z-suszonymi-owocami/2/.

wegańskie batoniki z bakaliami

21 myśli na temat „Wegańskie batoniki z suszonymi owocami i sezamem

  1. uwielbiam wszelkiego rodzaju batony energetyczne, mój mąż produkcję jednego rodzaju doprowadził do perfekcji, a ja, że lubię kombinować i testować wciąż sięgam po nowe smaki. Chętnie też i Twoich spróbuję 🙂

  2. Zawsze myślałam że tego rodzaju frykasy są skomplikowane w przygotowaniu, a tymczasem przepis nadaje się nawet dla mnie Zapewne wypróbuję go w weekend i zrobię sporą ilość, bo mam w domu gromadkę łasuchów. Piękne zdjęcia!

    • Jeśli będą dobrze wypieczone, to wytrzymają parę tygodni, tylko trzeba je przechowywać w zamkniętym pojemniku, żeby nie były suche i twarde jak kamień. 😉

Dodaj komentarz

Inline
Inline