Poznajmy się!

Nazywam się Małgosia, mieszkam w Poznaniu, mam ledwo ponad 30-tkę. 😉 Jestem wegańskim dietetykiem, tłumaczę medyczne teksty naukowe i edukuję w zakresie zdrowego odżywiania, a przede wszystkim zdrowej diety roślinnej. Interesuje mnie medycyna i zdrowy styl życia, a także kuchnia 100% roślinna. To, co lubię najbardziej, to łączyć pasję z wiedzą, której ciągle mi mało. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu dietetyki i poradnictwa żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Obroniłam dosyć obszerną pracę dyplomową pt. „Prawidłowe żywienie w okresie ciąży u kobiet stosujących dietę wegańską”, w której redakcję włożyłam wiele energii, czasu i pasji. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa na tej samej uczelni. Wierzę w moc roślin. 

Blog wegański Dobre Zielsko

Pasjonuje mnie kuchnia wegańska oraz fotografia kulinarna i przyrodnicza. Od ponad 18 lat zbieram doświadczenia z pogranicza dietetyki, kulinarnych eksperymentów oraz ekologicznego nastawienia do życia. Mój blog wegański Dobre Zielsko założyłam pod koniec sierpnia 2016 r., a dwa miesiące wcześniej powstał profil facebookowy. Dobre Zielsko to dietetyczny i zdrowy blog wegański (dopuszczam niewielką ilością miodu z lokalnych pasiek), któremu bliski jest kontakt z naturą oraz aktywny tryb życia. Kocham góry i rower i najchętniej spędzam czas albo w kuchni, albo w górach, albo na rowerze, a najchętniej w górach na rowerze z dobrym jedzeniem. I aparatem fotograficznym. 😉 W moich przepisach uwzględniam często zalecenia dietetyczne dla osób z chorobami autoimmunologicznymi oraz nietolerancjami pokarmowymi (np. 95% przepisów jest bezglutenowych). Sama mam zdiagnozowane Hashimoto, migreny oraz nietolerancje pokarmowe i dlatego trzymam dietę! 😉 Mój przyszły mąż również przekonuje się do diety wegańskiej i sam zaczyna tworzyć swoje przepisy. Po dwóch tygodniach znajomości stwierdził, że na diecie wegańskiej można (prze)żyć! A teraz założył swój profil na Instagramie – „Dobre Zielsko po godzinach”. 😉

Wegańskie konsultacje dietetyczne

Udzielam konsultacji dietetycznych on-line w zakresie diety wegetariańskiej i wegańskiej, diet eliminacyjnych (np. antyhistaminowa, bezglutenowa), w chorobach autoimmunologicznych (np. Hashimoto), migrenie, przy nietolerancjach pokarmowych. Prowadzę warsztaty wegańskie powiązane z doradztwem dietetycznym, w tym również warsztaty i zabawy kulinarne dla dzieci. Pokazuję, że kuchnia roślinna potrafi być inspirująca, zdrowa, a przy tym prosta i dostępna. 

Masz pomysł na wspólny projekt, współpracę lub artykuł?

Cieszę się bardzo! Zerknij tutaj.

Bądźmy w kontakcie

Nie chcesz, aby coś Cię ominęło? Zapisz się do mojego newslettera (opcja po prawej stronie na górze, newslettery wysyłam ok. 2 razy w miesiącu), zasubskrybuj nowe wegańskie przepisy (opcja po prawej stronie na dole). Możesz także obserwować moje profile społecznościowe Facebook oraz Instagram.

Napisz do mnie

Wolisz do mnie napisać? Oto mój adres mailowy: kontakt (małpa) dobrezielsko.pl. Możesz także skontaktować się za mną za pomocą poniższego formularza:

FORMULARZ KONTAKTOWYTemat:


TakNie Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest właścicielka bloga wegańskiego i poradni dietetycznej Dobre Zielsko.