Poznajmy się!

Cześć!

Nazywam się Gosia. Gosia Dynia. Po mężu w dosłownym tłumaczeniu. Namawiam go na oficjalną zmianę na polską wersję, ale nie chce. Niemniej jednak i tak się cieszę, że mam wegańskie nazwisko! 😉

Uwielbiam fotografować kubki i filiżanki z kawą. Mogłabym tak codziennie! W ogóle codziennie mogłabym stać przy garach i gotować dobre jedzonko. Mąż namawia mnie na otwarcie knajpy, bo miałby możliwość jedzenia codziennie porządnego zdrowego obiadu w komplecie z czymś słodkim, bo na pewno by był jakiś deserek, a teraz jest tylko w weekendy.

Ciągle się spieszę, ciągle nie nadążam. Ciągle mam za dużo na głowie. I choruję, jak mam mniej. Taka przypadłość. Kiedyś usłyszałam, że wcześniaki tak mają. I niech tak będzie – przynajmniej mam wytłumaczenie na to, że taka już jestem. I nic z tym nie zrobię. 😉

blog wegański dobre zielsko wegański dietetyk dieta wegańska

A teraz trochę poważniej!

Jestem wegańskim dietetykiem, tłumaczę medyczne teksty naukowe i edukuję w zakresie zdrowego odżywiania, a przede wszystkim zdrowej diety roślinnej. Interesuje mnie medycyna i zdrowy styl życia, a także kuchnia 100% roślinna. Mówię biegle po francusku. To, co lubię najbardziej, to łączyć pasję z wiedzą, której ciągle mi mało. Ukończyłam studia z zakresu dietetyki i poradnictwa żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Obroniłam dosyć obszerną pracę dyplomową pt. „Prawidłowe żywienie w okresie ciąży u kobiet stosujących dietę wegańską”, w której redakcję włożyłam wiele energii, czasu i pasji. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa na tej samej uczelni. Wierzę w moc roślin. 

Blog wegański Dobre Zielsko

Pasjonuje mnie kuchnia wegańska oraz fotografia kulinarna i przyrodnicza. Od czasów nastoletnich, czyli prawie 20 lat, zbieram doświadczenia z pogranicza dietetyki, kulinarnych eksperymentów oraz ekologicznego stylu życia. Mój blog wegański Dobre Zielsko założyłam pod koniec sierpnia 2016 r., a dwa miesiące wcześniej powstał profil facebookowy. Dobre Zielsko to dietetyczny i zdrowy blog wegański (z niewielką ilością miodu z lokalnych pasiek), któremu bliski jest kontakt z naturą oraz aktywny tryb życia. Kocham góry i rower i najchętniej spędzam czas albo w kuchni, albo w górach, albo na rowerze, a najchętniej w górach na rowerze z dobrym jedzeniem. I aparatem fotograficznym. 😉 W moich przepisach uwzględniam często zalecenia dietetyczne dla osób z chorobami autoimmunologicznymi oraz nietolerancjami pokarmowymi (np. 95% przepisów jest bezglutenowych). Sama mam zdiagnozowane Hashimoto, migreny oraz nietolerancje pokarmowe i dlatego trzymam dietę, chociaż niekoniecznie bezglutenową! 😉  Mój narzeczony również przekonuje się do diety wegańskiej i sam zaczyna tworzyć swoje przepisy. Po dwóch tygodniach znajomości stwierdził, że na diecie wegańskiej można (prze)żyć! A teraz założył swój profil na Instagramie i ma ochotę zacząć pisać wpisy na blogu!

Wegańskie konsultacje dietetyczne

Udzielam konsultacji dietetycznych on-line w zakresie diety wegetariańskiej i wegańskiej, diet eliminacyjnych (np. antyhistaminowa, bezglutenowa), przy nietolerancjach pokarmowych, w chorobach autoimmunologicznych (np. Hashimoto), migrenie etc. Prowadzę warsztaty wegańskie powiązane z doradztwem dietetycznym, w tym również warsztaty i zabawy kulinarne dla dzieci. Pokazuję, że kuchnia roślinna potrafi być inspirująca, zdrowa, a przy tym prosta i dostępna. Lubię promować zdrowe odżywianie i edukować w tym zakresie.

Masz pomysł na wspólny projekt, współpracę lub artykuł?

Cieszę się bardzo! Zerknij tutaj.

Bądźmy w kontakcie

Nie chcesz, aby coś Cię ominęło? Zapisz się do mojego newslettera (opcja po prawej stronie na górze, newslettery wysyłam ok. 2 razy w miesiącu), zasubskrybuj nowe wegańskie przepisy (opcja po prawej stronie na dole). Możesz także obserwować moje profile społecznościowe na Facebooku oraz Instagramie.

Napisz do mnie

Wolisz do mnie napisać? Oto mój adres mailowy: kontakt (małpa) dobrezielsko.pl. Możesz także skontaktować się za mną za pomocą poniższego formularza. Na wiadomości odpowiadam w ciągu mniej więcej 3-4 dni. Jeśli nie otrzymasz ode mnie odpowiedzi, wyślij ją proszę ponownie, dostaję bardzo dużo maili i czasem nie nadążam z odpowiedziami.

FORMULARZ KONTAKTOWYTemat:


TakNie Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest właścicielka bloga wegańskiego i poradni dietetycznej Dobre Zielsko.