Poznajmy się!

Cześć!

Nazywam się Gosia. Jestem weganką, nie od urodzenia, ale już całkiem długo. Najpierw  zostałam wegetarianką, jakoś w pierwszej klasie liceum. Pomysł na bloga kiełkował długo, aż w końcu go założyłam w sierpniu 2016 roku. Potrzebowałam pokazać swoje pomysły dalej niż sięga mój profil osobisty na fejsie, bo ciągle słyszałam od znajomych „Nie masz jeszcze bloga?”. To był czas, gdy byłam po wypaleniu zawodowym i depresji. Założenie bloga bardzo mi pomogło przywrócić równowagę i zaangażować się w coś nowego.

Jestem wegańskim dietetykiem

Zanim zostałam wegetarianką, zaczęłam czytać o zdrowym odżywianiu i w zasadzie moja decyzja była oparta o wyciągnięte z lektury wnioski – mięso nie jest nam potrzebne, aby być zdrowym. Z biegiem lat wiedzy było mi mało, tak więc postanowiłam kształcić się w kierunku dietetycznym – jestem wegańskim dietetykiem, edukuję w zakresie zdrowego odżywiania, a przede wszystkim zdrowej diety roślinnej. Interesuje mnie medycyna, naturalne sposoby dbania o zdrowie oraz zioła. Jak byłam dzieckiem, to do poduszki czytałam atlas anatomiczny Aleksandrowicza oraz 3-tomową Małą encyklopedię medycyny. Ukończyłam studia z zakresu dietetyki i poradnictwa żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Obroniłam dosyć obszerną pracę dyplomową pt. „Prawidłowe żywienie w okresie ciąży u kobiet stosujących dietę wegańską”, w której redakcję włożyłam wiele energii, czasu i pasji. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa na tej samej uczelni. Wierzę w moc roślin. 

blog wegański dobre zielsko

Wegańskie i bezglutenowe przepisy

Na blogu oraz na moich stronach na FB oraz IG pokazuję to, co dla mnie ważne – dieta roślinna, zdrowe posiłki, wegański lifestyle, idea less waste (bardziej realna dla mnie niż zero waste). W moich przepisach uwzględniam często zalecenia dietetyczne, jakie sobie sama daję! Są to przepisy dla osób z chorobami autoimmunizacyjnymi oraz nietolerancjami pokarmowymi (np. 95% przepisów jest bezglutenowych). Sama mam zdiagnozowane Hashimoto, migreny oraz nietolerancje pokarmowe i dlatego trzymam dietę, chociaż niekoniecznie zupełnie bezglutenową. 😉 Mój mąż również przekonuje się do diety wegańskiej i sam zaczyna tworzyć swoje przepisy. Po dwóch tygodniach znajomości stwierdził, że na diecie wegańskiej można (prze)żyć! Stwierdził nawet, że chętnie napisze kiedyś jakiś swój przepis na blogu.

Mój weganizm nie kończy się na talerzu

Tak kiedyś odpowiedziałam komuś, gdy szukałam wegańskich kosmetyków. Usłyszałam, że jestem nienormalna, że tym weganom to już odbija, jeszcze by chcieli kosmetyki wegańskie. Tak, chcieliby. Bo weganizm to nie tylko dieta. To troska o los zwierząt i naszej planety. Nie dla wszystkich wegan oczywiście to jest ważne w równym stopniu. Każdy też może skupiać się na czym innym. Ja, na przykład, aktywizm mam za sobą, i od wielu lat ważne jest dla mnie promowanie zdrowego odżywiania, oczywiście opartego o pokarmy roślinne. Ważne jest dla mnie również to, aby produkty, których używam na co dzień były wegańskie, czyli żeby nie zawierały składników odzwierzęcych, żeby przy ich produkcji nie były wykorzystywane zwierzęta oraz żeby zostały wyprodukowane w poszanowaniu środowiska naturalnego. I to się tyczy nie tylko żywności, ale i kosmetyków, ubrań, akcesoriów etc. Mały wyjątek od mojego weganizmu – lubię miód i kupuję od czasu do czasu słoiczek od lokalnych pszczelarzy. 

Wegańskie konsultacje dietetyczne

Udzielam konsultacji dietetycznych on-line w zakresie diety wegetariańskiej i wegańskiej, diet eliminacyjnych (np. antyhistaminowa, bezglutenowa), przy nietolerancjach pokarmowych, w chorobach autoimmunizacyjnych (np. Hashimoto), migrenie etc. Prowadzę warsztaty wegańskie powiązane z doradztwem dietetycznym, w tym również warsztaty i zabawy kulinarne dla dzieci. Pokazuję, że kuchnia roślinna potrafi być inspirująca, zdrowa, a przy tym prosta i dostępna. Lubię promować zdrowe odżywianie i edukować w tym zakresie. 

Drobna, ale ważna uwaga

Wszystkie teksty i podpisane zdjęcia są moją własnością. Nie zgadzam się na ich używanie bez mojej wiedzy i zgody. Uszanuj moją pracę i nie kradnij. Wykorzystanie zdjęć bez mojej zgody wiąże się z wystawieniem faktury oraz podjęciem kroków prawnych.

Bądźmy w kontakcie

Nie chcesz, aby coś Cię ominęło? Zapisz się do mojego newslettera (opcja po prawej stronie na górze, newsletterów na razie nie wysyłam, ale jak tylko ogarnę się z przeprowadzką, to do nich wrócę i nie będę Cię nimi zasypywać – sama tego nie znoszę), zasubskrybuj nowe wegańskie przepisy (opcja po prawej stronie na dole). Możesz także obserwować moje profile społecznościowe na Facebooku oraz Instagramie.

Gosia

A teraz Ty napisz o sobie!

Daj mi znać, co Cię sprowadza na mój blog, jaką dietę stosujesz. Oto mój adres mailowy: kontakt (małpa) dobrezielsko.pl. Możesz także skontaktować się za mną za pomocą poniższego formularza. Na wiadomości odpowiadam w ciągu mniej kilku dni. Jeśli nie otrzymasz ode mnie odpowiedzi, wyślij ją proszę ponownie.

FORMULARZ KONTAKTOWYTemat:


TakNie Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Administratorem danych osobowych jest właścicielka bloga wegańskiego i poradni dietetycznej Dobre Zielsko.