Współpraca / Oferta

W ramach mojego bloga wegańskiego Dobre Zielsko promuję kuchnię roślinną, wartościową i naturalną żywność, a także ekologiczny tryb życia, ideę zero waste / less waste, podejście slow life, ogólnie pojęty zdrowy styl życia. Moi Czytelnicy oraz Klienci to osoby, które lubią właśnie te tematy, szukają informacji dietetycznych oraz zdrowych i ekologicznych produktów. Jeśli Twoja firma / projekt ma na celu trafienie do takiego grona odbiorców, zapraszam Cię do współpracy.

Chętnie podejmuję współpracę z firmami oraz organizacjami, których działalność obejmuje zdrową / ekologiczną / wegańską żywność, naturalne wegańskie kosmetyki itp., projekty dotyczące zdrowia, weganizmu czy prawidłowego odżywiania. Pozostaję otwarta na różnego rodzaju formy współpracy w zakresie przedstawionej tematyki. 

Przykładowe formy współpracy:

 • prowadzenie dietetycznych i kulinarnych warsztatów wegańskich, warsztatów zdrowego odżywiania, w tym również dla dzieci i młodzieży, np. w przedszkolach i szkołach,
 • redakcja e-booków z przepisami i poradami dietetycznymi,
 • udział w inicjatywach / eventach / wyjazdach / konferencjach na rzecz promocji zdrowego odżywiania etc.,
 • opracowywanie przepisów z wybranymi wegańskimi składnikami pod kątem konkretnej diety (np. bezglutenowej) lub z zaleceniami dietetycznymi przy konkretnych jednostkach chorobowych,
 • testowanie i recenzowanie produktów (np. żywność ekologiczna, wegańskie kosmetyki naturalne, książki z przepisami, książki dietetyczne),
 • reportaże z wydarzeń bliskich tematyce bloga (np. targi ekologiczne, otwarcia restauracji, wydarzenia związane z aktywnością fizyczną itp.),
 • organizowanie konkursów dla Czytelników bloga,
 • przekazywanie informacji o rabatach w sklepach z żywnością ekologiczną, naturalnymi kosmetykami, akcesoriami ekologicznymi etc.,
 • wspólne opracowanie specjalnych zniżek dla Czytelników bloga,
 • sesje zdjęciowe produktów i wydarzeń,
 • tekst sponsorowany,
 • baner reklamowy & kampanie reklamowe,
 • redakcja i tłumaczenie artykułów / broszur / ulotek / o tematyce wegańskiej i zdrowotnej (na polski / z francuskiego / z angielskiego / na francuski),
 • copywriting, prowadzenie mediów społecznościowych dla firm / projektów związanych ze zdrowym odżywianiem.

KONTAKT

Zapraszam do współpracy i kontaktu mailowego na adres kontakt (małpa) dobrezielsko.pl lub za pomocą poniższego formularza. Napisz proszę jak najwięcej o swojej propozycji – pomoże mi to odróżnić Twoją wiadomość od niechcianej reklamy. Jeśli nie otrzymasz ode mnie odpowiedzi w przeciągu tygodnia, wyślij proszę swoją wiadomość ponownie (jeśli Twój mail wpadnie do SPAMu, mogę go nie zauważyć).

Ze względów osobistych oraz zaangażowania w bieżące projekty nie jestem w stanie odpowiadać na bieżąco na wiadomości mailowe do końca stycznia 2022 r.  Temat:


  TakNie Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania.
  Administratorem danych osobowych jest właścicielka bloga wegańskiego i poradni dietetycznej Dobre Zielsko.

   

  Moje zasady współpracy

  W związku z coraz liczniejszymi propozycjami, które są bardzo jednostronne i/lub zupełnie niedopasowane do mojej tematyki postanowiłam spisać kilka moich zasad. Nie podejmuję się działań promocyjnych, na których korzysta głównie autor wiadomości / marka, a ja nic z tego nie mam – że się tak dosłownie wyrażę. Przykładowo, płacę na hosting, poświęcam swój czas na rozwój mojej społeczności i bloga, więc dlaczego miałabym udostępniać za friko Tobie moją przestrzeń i czas na Twoje potrzeby komercyjne? Coś tu nie gra, prawda? Mam nadzieję, że znasz zasadę 3WIN.

  1. Testuję i promuję produkty, których sama używam i które są dla mnie przydatne. Muszą to być produkty wegańskie (roślinne), wyjątkiem są produkty pszczele. Promuję żywność, kosmetyki, książki, urządzenia AGD, produkty ekologiczne oraz less waste i wiele innych, które wpisują się w zdrowy wegański i ekologiczny lifestyle.

  PRZYKŁAD: Masło bez laktozy, pesto z parmezanem czy mydło z kozim mlekiem nie będą pasować. Przesłanie produktu, co do którego informuję markę / agencję, że się ten produkt nie nadaje do pokazania na moim blogu, potraktuję jako pomyłkę albo niezamawianą przesyłkę reklamową i oddam komuś, kto będzie takimi produktami zainteresowany.

  2. Współpracuję na podstawie wynagrodzenia i/lub barteru. Wynagrodzenie barterowe jest dla mnie akceptowalne, jeśli oferowane produkty są dla mnie potrzebne i wartościowe. Nie współpracuję za przysłowiowy wśród blogerów słoik dżemu. W przypadku przesłania drobnych produktów do testowania bądź gdy produkty nie spełniają moich kryteriów, zastrzegam sobie możliwość nieprzedstawiania ich moim Odbiorcom.

  PRZYKŁAD: Przeprowadzenie warsztatów w mieście oddalonym 250 km dalej za “udostępnienie sceny oraz zapewnienie podstawowych produktów spożywczych” to nie jest współpraca.

  3. W przygotowanie treści wkładam wiele pracy, wiedzy, umiejętności oraz czasu, dlatego jestem zainteresowana ofertami, które dają korzyść trzem stronom – wyznaję zasadę 3WIN. W naszej współpracy Ty musisz coś z tego mieć (promocja Twoich produktów wśród wegan, wegetarian i osób stosujących diety eliminacyjne oraz zainteresowanych zdrowiem i ekologią), moi Czytelnicy muszą coś z tego mieć (informacja o dobrych sprawdzonych przeze mnie produktach / kod rabatowy / konkurs etc.) i ja również (wynagrodzenie i/lub wartościowe produkty). 

  PRZYKŁAD: Prośba o wzmiankę / publikację / udostępnienie informacji o Twoich produktach czy działalności i zero propozycji w zamian to po prostu spam.

  4. Na wiadomości typu “Mam dla Ciebie propozycję współpracy, zadzwoń pod numer…” nie odpowiadam. Skoro pierwszy (pierwsza) wpadłeś (wpadłaś) na pomysł współpracy, to po prostu napisz o co chodzi. Jeśli to MLM – nie jestem zainteresowana sprzedażą / promocją produktów na tej zasadzie. 

  5. Daj mi proszę trochę czasu na zapoznanie się z Twoim produktem. Jeśli nie mamy zaplanowanego terminu, to poczekaj trochę, zanim o Twoim produkcie napiszę. Zwykle trwa to około miesiąca.

  4. W ramach inicjatyw i akcji społecznych organizowanych przez fundacje / stowarzyszenia etc. istnieje możliwość współpracy na zasadzie pro bono.  Jeśli robisz coś dobrego i nie bierzesz za to hajsu, to ja również mogę się przyłączyć. Jeśli zaś na czymś zarabiasz i chcesz, bym ja zrobiła coś dla Ciebie za friko, to nic z tego nie wyjdzie. 

  Dziękuję za uwagę!
  Gosia