Bezglutenowe,  Desery,  Przepisy wegańskie

Wegańska tarta z porzeczkami i kremem jaglanym

U nas tydzień iście porzeczkowy… Sezonowe owoce jadamy w postaci surowej i takie są dla nas najlepsze. Czasem jednak mamy ochotę pokombinować  i zrobić z ich udziałem jakiś pyszny deser. Jak nie ciasto drożdżowe, to jagielnik, koktajl z bananem albo połączenie kremu jaglanego z porzeczkami i bezglutenowa wegańska tarta z porzeczkami i kremem jaglanym. Kwintesencja lata i lokalnej sezonowości.

Dlaczego warto jadać porzeczki?

Porzeczki to bardzo zdrowe owoce, do tego lokalne, których w sezonie nie powinno zabraknąć w naszych miseczkach. Porzeczki, zwłaszcza czarne, są bogatym źródłem witamin A, C oraz antyoksydantów, zawierają również sporo żelaza. 100 g porzeczek pokrywa ponad 250% zapotrzebowania na witaminę C, a pamiętajmy, że w połączeniu z antyoksydantami witaminy pochodzenia naturalnego wchłaniają się dużo lepiej, niż sztuczne, a takie wyborowe towarzystwo wykazuje silne działanie antynowotworowe. Czarne porzeczki to taki sezonowy lokalny super-food. Jedzmy je w różnych postaciach – najlepiej bezpośrednio garściami! Możemy robić z nich smoothie, koktajle, ciasta, a także porzeczkanki… czyli porzeczkową wersję jagodzianek. Bezglutenowa wegańska tarta z porzeczkami to również dobry sposób na przemycenie tych owoców.

Tarta w wersji bezglutenowej

W przepisie została użyta mąka owsiana, a owies jest naturalnie bezglutenowy. Jak już wcześniej podkreślałam, produkty na bazie owsa są z reguły zanieczyszczone glutenem pochodzącym z produktów ze zbóż glutenowych. Dlatego, jeśli musisz stosować dietę bezglutenową, szukaj płatków, otrąb oraz mąki owsianej w wersji bezglutenowej ze specjalnym oznaczeniem przekreślonego kłosa na opakowaniu.

Wegańska tarta z porzeczkami i jagodami bez pieczenia

Jeśli użyjemy w przepisie płatków owsianych, spód tarty nie będzie wymagał pieczenia. Sklei ją olej kokosowy. Na pewno skróci to czas przygotowania tarty. Osobiście wolimy wersję pieczoną spodu, ale zostawiam Wam dowolność wyboru.

Przepis na wegańską tartę z porzeczkami i jagodami ➡ http://dobrezielsko.pl/weganska-tarta-z-porzeczkami/2/.

bezglutenowa wegańska tarta z porzeczkami

Pages: 1 2

11 komentarzy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.